Info

O festivalu

United Islands České spořitelny je multižánrový hudební festival, který se od roku 2004 pravidelně koná na vltavských ostrovech a přilehlých lokalitách v historickém centru Prahy. Diváci tak mají možnost zažít jedinečnou atmosféru hudebních vystoupení obklopeni nádherným prostředím městských parků a promenád a to dokonce zdarma! Na festivalu vystoupí více než 200 umělců na 10 scénách. 21. – 23. června 2012 se koná devátý ročník tohoto unikátního festivalu. Jedním z cílů festivalu je představit širokému publiku nové a zajímavé kapely z České republiky i zahraničí napříč hudebními žánry.

Bankomat

Bankomat České spořitelny bude umístěn na mostě Legií u vchodu na Střelecký ostrov. Využívat ho můžete v pátek i v sobotu!

Občerstvení a nápoje

Občerstvení

Nabídka občerstvení je velmi pestrá. Kromě stánků u jednotlivých scén si můžete vybrat ze široké nabídky Gastro boulevardu na Janáčkově nábřeží. Návštěvníci si mohou dopřát široký výběr od tradiční české klobásy, přes speciality arabské, indické či čínské kuchyně až po oblíbenou pizzu. Nechybí ani vegetariánské občerstvení a vitamíny nabitý fresh bar.

Pivo a jiné nápoje

Pivním partnerem United Islands České spořitelny je Pilsner Urquell. Pivo budeme točit přímo z pivních tanků a i díky odbornému školení Master Bartender se můžete těšit na skvělé pivo! Kromě piva na našich barech najdete širokou nabídku nealkoholických nápojů a míchané koktejly.

I když pořadatelská služba nekontroluje vnášené nápoje ani občerstvení, žádáme vás, abyste do areálu nevnášeli vlastní nápoje a občerstvení. Naše nabídka bude opravdu bohatá, takže se nemusíte bát, že si nevyberete! Celý festival je zdarma, takže příjmy z prodeje nápojů a občerstvení jsou jediným příjmem festivalu v době jeho konání a vy ho tímto podpoříte!

Recyklace

V průběhu festivalu myslíme i na přírodu a zeleň okolo nás. Na festivalu jsou umístěny pytle na tříděný odpad. Ve spolupráci s Čistým festivalem pro vás máme připravené odměny!

Toalety

V celém areálu festivalu bude umístěn dostatečný počet mobilních toalet.

Informační stánky

Návštěvníkům bude k dispozici informační stánek na Střeleckém ostrově. Na stánku si budete moci koupit festivalový partner pass, který obsahuje kompletní informace o festivalu, programu, mapě i katalog s profily všech účinkujících.

V areálu budou umístěny informační panely, na kterých najdete kompletní program a podrobnou mapu festivalu.

Internet + telefony

Stejně jako v loňském roce, i letos se nám podařilo ve spolupráci s Pilsner Urquell, pokrýt celý areál bezplatnou wi-fi. V Modré zóně České spořitelny, v Google a Pilsner Urquell stanu si budete moci dobít své mobilní telefony!

První pomoc/zdravotní služba

Také v letošním roce jsou k dispozici hned dvě zdravotnická stanoviště. Jedno je umístěno na jižní straně Střeleckého ostrova u budovy SK Start a druhé na začátku Janáčkova nábřeží.

Bezbariérový přístup

I když je prostředí pražských ostrovů nádherné a má neopakovatelnou atmosféru, byl v minulosti pohyb v areálu pro hendikepované návštěvníky festivalu trochu složitější. Letos jsme ve spolupráci s Nadací OKD připravili výtah na Střelecký ostrov, k hlavním scénám na Střeleckém ostrově a Kampě jsme přistavili rampy pro vozíčkáře a na Kampě můžete navštívit i speciální Bezbar!

Bezpečnost a důležitá čísla

Jednou z hlavních myšlenek festivalu United Islands České spořitelny je svoboda a náš festival patří rozhodně mezi ty nejsvobodnější! Na festivalu nevybíráme vstupné, areál není ohraničen žádnými ploty a mezi jednotlivými scénami tak můžete přecházet, jak na odpolední procházce Prahou. Všichni by měli respektovat svobodu toho druhého a svým chováním ostatní nijak neomezovat. Právě vlídná a přátelská atmosféra z našeho festivalu dělá z velké části to, čím je!

O bezpečnost mimo areál festivalu se stará Městská policie a Policie ČR.

Tísňové volání: 112
Hasiči: 150
Záchranná služba: 155
Městská policie: 156
Policie ČR: 158

Ztráty a nálezy

Případné ztráty a nálezy hlaste přímo pořadatelům – ideálně v Press centru nebo na Info stánku. Na webu nebo na facebookovém profilu United Islands České spořitelny najdete aktuální seznam nalezených předmětů.