Dan Reed Band and Special Guests – Dan’s 50th Birthday Party

Dan Reed je kosmopolitní hudebník, který na svých cestách sbírá nejen hudební inspiraci, ale asi i muzikanty do své kapely, protože každý je z jiné země. Jeho doprovodnou kapelu tvoří kytarista a vokalista Rob Daiker z Oregonského Portlandu, basák Bengan Jonasson ze Stockholmu, turecký bubeník a perkusionista Robert Ikiz a klávesista Michael Abubakar ze skotského Glasgow. Koncert v Paláci Akropolis bude pro Českou republiku prvním, na kterém vystoupí s novou kapelou v kompletním složení.

Nové sólové album Signal Fire natočil Dan Reed zčásti v Praze, která se v roce 2010 stala jeho novým domovem a z části v jeho rodném městě, v Portlandu z amerického státu Oregon. Album zmixovali a zmastrovali Peter Mansson a Mats Lindtfors ze Švédska. Právě ve Švédsku, konkrétně na malém ostrově na západním pobřeží, strávil Dan Reed šest týdnů prací nad novým albem. Okolní příroda i lidé byli pro Reeda vždy velkou inspirací při skládání a nejinak tomu bylo i tentokrát a jemná severská příroda se odráží hned na několika skladbách jak hudebně tak i texty. Pilotní singl Signal Fire byl nasazen do hitparád a rádií ve Velké Británii a Skandinávii. Na nové desce Dan Reed ukazuje, že stále velmi dobře ovládá muzikantské řemeslo. Umí vystavět dobrou píseň s příjemnou melodií a dobrou rytmikou a při poslechu jeho nového alba se nejednomu vybaví styl Phila Collinse.

Jako hosté na koncertě také vystoupí kapela Lo Dost a anglická písničkářka Georgina Harvey, kterou na kytaru doprovodí Justin Lavash, známý také ze spolupráce s Lenkou Dusilovou a bubeník David Landštof, který v současnosti vystupuje s Radůzou, Xindlem X, Ivánem Guttiérezem, Eternal Seekers a desátým rokem spolupracuje s Lenkou Dusilovou.. Georgina Harvey je zpěvačka z anglického města Bath a v současnosti pracuje ve studiu na svém prvním sólovém albu.

Lo Dost je americko-česká rocková kapela v současnosti usazená v Praze. Nedávno vydali nové album ‚The Delicate Art of Being Human‘ a právě skvělá živá vystoupení jsou tím, čím je kapela pověstná.

Line up:

Georgina Harvey 19:30 – 19:55
Lo Dost 20:00 – 20:25
Dan Reed Band 20:40 – 21:55

<iframe width=“560″ height=“315″ src=“http://www.youtube.com/embed/A4c2NM0LkcY“ frameborder=“0″ allowfullscreen></iframe>