Zrní v kostele – VYPRODÁNO

Vánoční koncert Zrní v pražském (a vytápěném) kostele sv. Šimona a Judy je beznadějně vyprodán. Program začíná již od 18:30 svátečním blokem slam poetry a poesie, od 19:30 zahraje host Václav Koubek a od 20:00 kapela Zrní.

 

Přesně rok po natřískaném Paláci Akropolis, kde proběhl křest úspěšného alba Soundtrack ke konci světa, má podobný osud i speciální vánoční koncert v kostele sv. Šimona a Judy, který se uskuteční 21. prosince: vyprodáno.
Kostel, který je vytápěn, bude otevřen od šesti hodin a vzhledem k netradičnímu prostředí, vystoupení i menšímu foyer pořadatelé prosí a žádají návštěvníky o brzký příchod, nejen proto, že koncert začne přesně v 19:30, ale od 18:30 proběhne poetický blok: „Aby se lidé, kteří přijdou na šestou, nenudili, vznikl spontánní nápad uspořádat vystoupení kamarádů, jakousi sváteční chvilku poesie. Návštěvníci tak budou mít šanci vidět slam poetry Bohdana Bláhovce, recitaci a autorské čtení Kuby Čermáka a dalších spřízněných duší kapely,“ uvádí za pořadatele Tomáš Paleta z APPLAUSE booking a dodává: „Tento koncert vyžaduje speciální opatření, potřebujeme, aby lidé přišli dřív než je zvykem při klasickém klubovém koncertu, aby se foyer neucpalo, návštěvníci nečekali nebo nemrzli venku, proto věříme, že nám fanoušci kapely vyjdou vstříc, poetický blok je naladí a celá akce proběhne v klidu.“

Hostem je Václav Koubek a samotný koncert začne v 19:30.

 

Kapela Zrní se rozhodla, že udělá vánoční koncert pro své skalní fanoušky, který bude mít nezapomenutelnou atmosféru. Proč si vybrala kostel sv. Šimona Judy vysvětluje zpěvák Jan Unger: „Před pár rokama jsme si s klukama udělali šňůru po kostelících a kostelech na Moravě a byl to velkej zážitek. Kouzelnej. Zahrát v kostele citlivě, souznít s ním. Je obtížný udělat si dobrej zvuk, nebojovat proti, ale naopak s těma klembama spolupracovat. Hrát s nima. Těšíme se na tu atmosféru.“
S unikátním prostorem je spojená i omezená kapacita, protože koncert bude i částečně na sezení. Jak je vidět, Zrní se tímto výběrem přesně strefili do vkusu svých fanoušků a koncert je tak téměř tři týdny před termínem naprosto vyprodaný. Kapela zvažovala přidat následující den druhý koncert, ale kostel nebyl bohužel k dispozici. Další šanci poslechnout si Zrní v Praze budou mít fanoušci 4. března 2014, kde jako hosté zahrají slovenští Korben Dallas.

 

O kapele Zrní

A pokud nějakou zvláštní náhodou kladenskou kapelu Zrní ještě neznáte, tak vězte, že na scéně jsou již 12 let, ale poprvé se dostali do povědomí v roce 2009 vítězstvím v soutěži Českého rozhlasu o nejlepší českou neprofesionální kapelu a v témže roce vydali svůj debut Voní. Na jaře 2011 vyšlo druhé album Hrdina počítačový hry jde do světa. Za loňské album Soundtrack ke konci světa byli nominováni na cenu Apollo, Vinyla i Anděl 2012. V Andělech měly hned čtyři nominace (Kapela roku, Objev roku, Alternativní deska a Folk & Country deska), přičemž proměnili jednu nominaci, a to Objev roku 2012. V letošním roce si také zahráli na řadě prestižních festivalů v prestižních časech jako Bažant Pohoda, České hrady či Colours Ostrava a v neposlední řadě i v hlavním čase na hlavní scéně festivalu United Islands České spořitelny, kde měli tak možnost vystoupit před desetitisícovým davem v parku Ladronka.